Puzzle

Protože nějak nestíhám zodpovídat tu spoustu dotazů týkajících se uložení bitmap v distribučních souborech fw, je zde tato poněkud přetížená stránka s trochu šíleným obrázkem. Vzhledem ke své akutní lenosti jsem ho popsal pouze anglicky, so sorry. Máte-li fw v souboru *.xbi místo *.exe, musíte od offsetů odečíst délku zaváděcího kódu. No a je-li to fw jiné verze než 1804, neplatí offsety vůbec a azbuka bude možná chybět také. Principy ale samozřejmě zůstávají shodné.

Firmware je rozdělen do bloků začínajících informací o adrese cílového umístění a počtu datových bajtů. Následují vlastní datové bajty, které jediné se ukládají do paměti telefonu. Každý blok je ukončen kontrolním bajtem obsahujícím výsledek podélné bitové operace XOR všech předchozích bajtů bloku.

Omluvte velikost tohoto soubouru

Proč jsem v příkladu použil právě azbuku, musí být jasné každému, kdo si alespoň na chvíli nastavil na C35 ruštinu. Cyrilice se Siemensákům povedla tak dokonale, že mi už několik "rusky hovořících" přátel hlásilo, že kdyby věděli jak na to, okamžitě si generátor znaků předělají. A oni si je také předělávají. Představte si, že Siemens v některých fontech dokonce prohodil měkký a tvrdý znak! Můžete se podívat, jak siemensácké zločiny napravil například Anthony.