HW

Pokud z nějakého důvodu chcete C35i rozebírat, není sice nutné vyjmout akumulátor a SIM, ale většina lidí to dělá. Horní část krytu je se spodní spojená výhradně západkami po obvodu, nejsou použity žádné šrouby. Začněte nahoře. Je tam obdélníkový prolis 5x2 mm hluboký asi 1,5 mm, do něhož se vsune speciální nástroj, jímž se mobil rozlouskne. V nouzi lze použít i vhodný nůž, jehož špičku shora zasuneme do štěrbiny a citlivě zapáčíme. Jakmile se kryt trochu rozevře odpadnutím dvou horních západek, nemusíte se už nijak zvlášť starat o ostatní jednotlivé západky. Stačí prostě s citem kryt zvolna rozevírat posouváním prstů štěrbinou zhora dolů, západky postupně odpadají samy. Snad jen těm zasahujícím do prostoru akumulátoru můžete jedné po druhé střídavě nalevo napravo trochu pomáhat šroubovákem.


Pozor na zranitelné součásti, které zapadají do různých výdutí krytu. V horním krytu patrně zůstane sluchátko, pryžová klávesnice a mikrofon. Někdy tam zůstane i pryžový kryt bzučáku přiletovaného vpravo nad displejem (před zpětnou montáží jej vraťte na bzučák).

Ve spodním krytu zůstane interní anténa, vibrační motorek, konektor akumulátoru a držák pouzdra SIM.

Při skládání mobilu dohromady kontrolujte, jestli všechno řádně sedí na svých místech a jsou-li v pořádku všechny kontakty pro spojení s tišťákem.